تبلیغات

GamesOfIran

" /> ایران گیم - مطالب هفته سوم مهر 1392
ADS ADS ADS ADS

در این قسمت می توانید تبلیغات خود را قرار دهید


تبلیغات

در این قسمت می توانید تبلیغات خود را قرار دهید


مجوز ساخت بازی رایانه‌ای «نیسان شگفت‌انگیز» صادر شدمجوز ساخت بازی رایانه‌ای «نیسان شگفت‌انگیز» صادر شد

یکشنبه 21 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

files_news_587297neysan[ca127da5ad3436d667099b4b8e627782]

شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای بازی «نیسان شگفت انگیز» با سبک آرکید، پروانه ساخت صادر کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای «نیسان شگفت انگیز» به نویسندگی مجتبی مطهری، مجوز تولید صادر کرد.

این بازی را شرکت فرهنگی اندیشه مبنا تولید می‌کند.

داستان بازی به این صورت است که پدر بزرگ و اهالی روستا تصمیم به آباد کردن و ساخت بنایی در میدان روستا می گیرند. پدر بزرگ از نوه اش می خواهد که هندوانه های باغ را به شهر برده و آنها را بفروشد و از سود فروش هندوانه ها بنای میدان روستا را شبیه به حرم بقیع محل دفن چهار امام بسازد، لذا نوه و اهالی روستا دست به کار می شوند و …..

بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفاً یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.

متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازی های رایانه ای» می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.دسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها ,
برچسب ها : مجوز ساخت بازی رایانه‌ای «نیسان شگفت‌انگیز» صادر شد


ادامه / دانلود

برای اولین بار یک بازی آنلاین، برترین بازی سال شد.

یکشنبه 21 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

ul

امسال در میان تمامی نابسامانی‌های موجود در صنعت نوپای بازی‌های رایانه‌ای، گروه‌های درگیر در این صنعت تمام تلاش خود را کردند تا این کودک نوپا به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهد. جشنواره‌ی بازی‌های رایانه‌ای نیز از این شرایط مستثنا نبود. با تمامی محدودیت‌های موجود، این جشنواره در سال جاری برگزار شد. اگرچه همه منتظر بودند تا با حضور وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی این رویداد، شرایط برای تلاش‌های آتی، امیدوارانه‌تر شود اما این اتفاق روی نداد. شاید به همین دلیل بود که پوشش خبری تنها رویداد سالانه‌ی صنعت بازی‌های رایانه‌ای کشور، به شکلی مطلوب انجام نشد.

از آنجا که مانند تمامی ابعاد این صنعت تازه شکل گرفته، بخش جشنواره نیز هنوز تا رسیدن به ایده‌آل خود فاصله دارد، داوری‌های دوره‌های قبل در بخش برترین بازی سال بیشتر بر روی بازی‌های قابل نصب بر روی رایانه تمرکز داشت. اعضای گروه سازنده‌ی بازی آسمان‌دژ همیشه بر قابلیت رقابت بازی‌های آنلاین ایرانی با دیگر بازی‌ها، در بخش برترین بازی سال در دوره‌های پیشین جشنواره تأکید داشته‌اند. چه در دوره‌هایی که آسمان‌دژ به عنوان کاندید حاضر بوده است و چه در دوره‌هایی که از اعضای تیم در هیئت داوران جشنواره حاضر بوده‌اند.

آسمان‌دژ دو به عنوان تنها بازی ایرانی که توانسته است یک جایزه‌ی بین‌المللی معتبر (بهترین بازی مستقل آنلاین سال دنیا از جشواره‌ی MMO of the Year) را دریافت نماید، امسال با همه‌ی توان برای اثبات شایستگی خود پا در رقابت جشنواره گذاشت.

جشنواره‌ی امسال که حضور تیم‌های بازی‌ساز مستقل و غیر مستقل در آن پر رنگتر از سال‌های پیش بود، نشان از بستر مناسب نیروی انسانی موجود در کشور داشت که با وجود تمامی مشکلات نمی‌خواهند تسلیم شرایط شوند، امیدوارانه به آینده می‌نگرند و قصد دارند خواستگاه صنعت بازی‌های رایانه‌ای منطقه شوند.

رقابت جشنواره‌ی امسال بین ۲۲۰، اثر برگزار شد. از تیم‌های کوچک گرفته تا گروه‌های بازی‌ساز بزرگ. در این میان نکته‌ی کلیدی این دوره رقابت‌ها حضور جدی بازی آسمان‌دژ به عنوان یک بازی آنلاین به نمایندگی از خانواده‌ی بازی‌های آنلاین ایرانی در تمامی بخش‌های جشنواره بود.

بازی‌های آنلاین تحت مرورگر بر خلاف تصور موجود از پیچیدگی‌های فراوان فنی برخوردارند. به دلیل استفاده از بستر شبکه برای انتشار این گونه بازی‌ها و شرایط تغییر کرده‌ی تکنولوژی‌های مورد استفاده در بستر اینترنت، کار در عرصه‌ی رقابت این خانواده از بازی‌های رایانه‌ای بسیار مشکل است.

استفاده از بستر فنی HTML5 برای اولین بار در کشور در یک بازی آنلاین تحت مرورگر گام مهمی بود که گروه سازنده‌ی بازی آسمان‌دژ برای عبور از تکنولوژی‌های قدیمی با اطلاع از سختی پیشبرد این فرآیند، در سال ۹۱ برداشت. ثمره‌ی این جهش تکنولوژیکی، جایزه‌ی معتبر MMO of the Year در سال ۲۰۱۳ بود. از نظر رابط کاربری و اجزای دیداری نیز تلاش شد چند گام از سطح استاندارد موجود کشور فراتر رفته و این بازی در همه‌ی بخش‌ها کیفیتی مطلوب ارایه شود.

تمامی این تلاش‌ها موجب شد، داوران این دوره از جشنواره برای تصاحب غزال طلایی بازی‌های رایانه‌ای کشور، بازی‌های آنلاین را نیز در محک قضاوت قرار دهند. این تصمیم پاسخ شایسته‌ای بود به فعالین حوزه‌ی بازی‌های آنلاین کشور. صنعتی که در بعضی از کشور تا ۲% از تولید ناخالص ملی[۱] آنها را به خود اختصاص داده است.

این گونه بود که با تلاش خستگی ناپذیر گروه سازنده‌ی بازی، آسمان‌دژ موفق به دریافت جوایز زیر شد:

  1. برترین بازی سال کشور در سال ۱۳۹۲
  2. برترین بازی آنلاین کشور در سال ۱۳۹۲
  3. برترین طراح کاراکتر (مدیر هنری بازی آسمان‌دژ ۲)

صنعت بازی‌های رایانه‌ای جهان به سرعت در حال پیشرفت‌ بوده و نسل هشتم آن هم‌اکنون در اختیار کاربران است. با توجه به سرعت پیشرفت کشورهای صاحب سبک و تکنولوژی در خانواده‌ی بازی‌های کنسولی و رایانه‌ای، حمله‌ی گسترده به این حوزه بسیار مشکل خواهد بود. اما در شاخه‌ی بازی‌های آنلاین کار کمی قابل دسترس‌تر بوده و امکان استفاده از مزیت‌های موجود، شرایط را برای رقابت مطلوبتر کرده است. در این حوزه با سرمایه‌گذاری مناسب می‌‌توان بخش زیادی از نیاز جامعه را به این نوع سرگرمی‌های آنلاین با بازی‌های ایرانی بر طرف کرد.

به امید آن روز. دسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها ,
برچسب ها : برای اولین بار یک بازی آنلاین برترین بازی سال شد.


ادامه / دانلود

بازی روباه مکار و کلاغ

شنبه 20 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

2ff2ba0051687eef5ca0459cf942940c_L

بی شک همه داستان روباه و کلاغ را در دوران دبستان شنیده و آن را خوانده ایم، داستانی زیبا و جذاب که همیشه یادآور دوران شیرین کودکی می باشد. بازی روباه و کلاغ مکار بر گرفته از داستان روباه و کلاغ می باشد که برداشتی آزاد از آن را نقل می کند؛ کلاغ های مکار پنیر های روباه را ربوده اند روباه سعی دارد که پنیرهایش را پس بگیرد.

در این بازی شما به روباه کمک می کنید که از عهده مبارزه با کلاغ ها برآید و پنیرهایش را پس بگیرد. بازی روباه و کلاغ مکار جهت پلتفرم اندروید و با استفاده از تکنولوژی روز بازی سازی ساخته شده است که می توان گفت که اولین بازی سه بعدی، با گرافیک جذاب و خط داستانی جدید است که جهت گوشی های همراه و تبلت های تحت پلتفرم اندروید در کشور تولید و عرضه می گردددسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها ,
برچسب ها : بازی روباه مکار و کلاغ


ادامه / دانلود

حس خوب رانندگی با بازی رایانه‌ای شوفر

چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

“شوفر” یک بازی مستقل ایرانی با سبک رانندگی است که توسط استودیوی “ژووری مانگ” در حال توسعه است. یکی از ویژگی‌های مهم این بازی استفاده از طیف مختلف اتومبیل‌ها از جمله اتومبیل‌های ایرانی است.

گیم‌پلی‌ای که برای آن در حال ساخت است بر اساس قوانین واقعی فیزیک شبیه‌سازی شده است. هم‌چنین ویژگی‌هایی به آن اضافه می‌گردد تا مکانیک اتومبیل به سمتی سوق داده شود که مخاطب احساس هیجان بیش‌تری نسبت به واقعیت داشته باشد.

لوکیشن‌های بازی در محیط‌های کوهستانی زاگرس اتفاق می‌افتند، در طراحی مسیرها بسیار سعی شده است که اتمسفر آن‌ها علاوه بر واقعیت، سبک و سیاق ایرانی داشته باشند. هم‌چنین سازندگان بازی برای طراحی اتومبیل‌های داخلی از تکنولوژی اسکن سه بعدی بهره می‌برند که این امر باعث می‌شود اتومبیل‌ها کاملا واقعی به نظر برسند.

تخریب پذیری اتومبیل‌ها کاملا داینامیک است و نسبت به شدت و زاویه‌ی ضربه‌ها محاسبه می‌شوند که این ویژگی باعث می‌شود صحنه‌ی تصادفات، واقعی‌تر به نظر برسد.

موسیقی این بازی نیز طیف جدیدی از موسیقی بومی هر منطقه را شامل می‌شود و از لحاظ ریتمیک در موازات با گیم‌پلی حرکت می‌کند و به نحوی مکمل آن محسوب می‌شود.

این بازی با موتور قدرتمند UDK در حال ساخت است و طبق برنامه‌ریزی‌ای که در استودیو انجام شده، قرار است از حداکثر قدرت آن در کلیه‌ی ابعاد استفاده کنند.

Sofer01دسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها , تصاویری از بازیهای رایانه ای ,
برچسب ها : حس خوب رانندگی با بازی رایانه‌ای شوفر


ادامه / دانلود

بازی «کمان اهورایی» مجوز ساخت دریافت کرد

چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

files_news_kaman[951ac93153014ef09246f08cce7c4f57]

شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای «بازی کمان اهورایی» با سبک نقش آفرینی، پروانه ساخت صادر کرد. به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای «کمان اهورایی» به نویسندگی حسام اسماعیلی مجوز تولید صادر کرد.

این بازی روایتی از رشادت های آرش کمانگیر و پرتاب تیر با کمان اهورایی برای تعیین مرز میان ایران و توران است. بازی کمان اهورایی بیش از همه بر روایت داستان و آشنایی مخاطبان با شخصیت های ایرانی تمرکز دارد. از این رو سبک گرافیکی و موسیقی بازی برای نمایش یک عنوان کاملا ایرانی در زمان ساسانیان انتخاب شده است. نکته بسیار مهم در مورد بازی کمان اهورایی، توجه تیم فنی بر هوش مصنوعی (سیستم AI) دشمنان و تنوع آنها است. توجه به بخش ۲ نفره (VS mode) نیز از ویزگی های دیگر این بازی مستقل است. بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفاً یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است. متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازی های رایانه ای» می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانیwww.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.دسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها ,
برچسب ها : بازی «کمان اهورایی» مجوز ساخت دریافت کرد


ادامه / دانلود

ارتش‌های فرازمینی مجوز انتشار بر روی شبکه‌ی استیم را گرفت!

چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

بازی بسیار جذاب ارتش‌های فرازمینی توانست مجوز انتشار بر روی شبکه‌ی جهانی استیم را دریافت کند. این بازی با کیفیت بسیار خوب‌اش در سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران همه‌ی بازدیدکنندگان را به خود جذب کرد و نمایشی خیره کننده از خود به نمایش گذاشت.

Avatar02

سخنان تیم راسپینا در باب تشکر و حمایت از شما حامیان و طرفداران بازی‌های ایرانی به شرح زیر است: “به عنوان اولین بازی ایرانی در ۱۶ روز مجوز انتشار بر روی شبکه‌ی جهانی استیم رو گرفتیم. این موفقیت رو به همه‌ی کسانی که کمک کردند و تمام جامعه‌ی بازی‌ساز ایران تبریک میگیم.

با توجه به این‌که تنها دو هفته از شروع خبر رسانی در شبکه‌ی استیم میگذره و بیش‌تر بازی‌ها ماه‌ها برای این مجوز صبر می‌کنند بازی ارتش‌های فرازمینی در مدتی کوتاه توانست نظر علاقه‌مندان در سراسر جهان و کارشناسان استیم را به خود جذب کند.

امیدواریم نماینده‌ی شایسته‌ای برای ایران در عرصه‌ی بین‌الملل باشیم.”

لینک: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=178807065دسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها ,
برچسب ها : ارتش‌های فرازمینی مجوز انتشار بر روی شبکه‌ی استیم را گرفت!


ادامه / دانلود

تصاویر جدید از بازی شبگرد منتشر شد

چهارشنبه 17 مهر 1392 توسط سورنا رضایی نظرات تعداد دانلود: بار

امروز تصاویر جدیدی از گیم پلی و قسمتهای داستانی بازی شبگرد که این تصاویر از مراحلی می باشند که برای اولین بار نمایش داده می شوند از طریق سایت اختصاصی شبگرد انتشار پیدا کرده . تیم سازنده اعلام داشته : با توجه به سوالهای مکرر کاربران محترم مبنی بر تاریخ عرضه بازی با عرض پوزش از تاخیر بوجود آمده در حال حاضر بازی در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و با توجه به کوچک بودن تیم ما و حجم بسیار زیاد کارها تمام سعی خودمان را انجام می دهیم تا بازی را از لحاظ بصری و گیم پلی به حد استانداردی برسانیم و تاریخ دقیق انتشار بازی را بزودی اعلام خواهیم کرد .

shabgard_gameplay_screenshot5
دسته بندی: اخبار بازیها و شایعه ها , تصاویری از بازیهای رایانه ای ,
برچسب ها : تصاویر جدید از بازی شبگرد منتشر شد


ادامه / دانلود


محل درج تبلیغات

About Usتمام سعی و تلاش من در این هست که بتوانم در این وبلاگ جدیدترین اخبار دنیای بازی و ... را قرار بدهم و اینکه شماها هم با نظراتتون من رو راهنمایید کنید تا روز به روز وبلاگ بهتر شود
با تشکر
سورنا

سورنا رضایی

آمار سایت

آمار مطالب
کل مطالب :
نویسندگان :

آمار بازدید

بازدید امروز :
باردید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه گذشته :
بازدید کل :
آخرین نوشته :

آخرین بازدید :جستجوی پیشرفته


خبرنامه

با نوشتن ایمیل خود در کادر زیر و فشردن دکمه ثبت ، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید

خبرنامه

نظرسنجی

بنظر شما کدام بازی ایرانی میتواند متای بهتری کسب نماید؟